:: Ogłoszenia

2019-10-19

Znalezione obrazy dla zapytania tydzień misyjny 2019

Tydzień Misyjny

„A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?”.

Łk 18, 7

Wspomnienie św. Jana Pawła II

We wtorek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy, szczególnie tego dnia, do wspólnej modlitwy za przyczyną naszego wielkiego rodaka. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin. Szczególnie pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o rodzinach w naszej parafii i w Polsce.

Nabożeństwa Różańcowe

W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30 tak na tygodniu jak i w niedzielę. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci po nabożeństwach będą otrzymywały obrazki. Za udział w nabożeństwie różańcowym można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania takiego odpustu są następujące:

- pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły,

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic,

- być w stanie łaski uświęcającej.

Wypominkowa modlitwa za zmarłych

Po mszach świętych na tygodniu i w niedzielę w zakrystii, oraz w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na stole w kruchcie kościoła. Prosimy, by wyraźnie pisać imiona i nazwiska oraz na kartce napisać nazwę miejscowości.

Liczenie wiernych

W niedzielę tj. 20 października liczenie wiernych tak przyjmujących komunię św. jak i obecnych na mszach świętych w kościele i kaplicy.

Taca

W niedzielę 20 października z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego taca będzie zbierana na misje.

Cmentarz

Proszę, by wszystkie prace na cmentarzu były do mnie zgłaszane i ze mną ustalane. Chodzi o zachowanie porządku na cmentarzu. Parafia jest administratorem cmentarza, ponosi koszty, choćby związane z wywozem śmieci, jest kontrolowana przez sanepid i dlatego ustala zasady funkcjonowania cmentarza, opłaty i stawia wymagania wykonującym na cmentarzu prace.

Bardzo proszę o zadbanie o czystość grobów na cmentarzu, o nie wyrzucanie śmieci za ogrodzenie. Jak również o wrzucanie śmieci do kontenerów.

VIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

24 października 2019 r.

Zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca Diecezji Radomskiej do udziału w VIII Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Żywego Różańca. 24 października – czwartek w tygodniu misyjnym zgromadźmy się w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwajmy na adoracji i modlitwie różańcowej dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikacje Sł. B. Pauliny Jaricot.

Tych, którym siły i zdrowie nie pozwoli być w kościele proszę gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce.

Ks. Szymon Mucha

Moderator ŻR Diecezji Radomskiej

Rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca

Druga seria Rekolekcji dla Zelatorów ŻR odbędzie się w dniach 22-23-24 listopada 2019 roku w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnej. Koszt pobytu z wyżywieniem – 150 zł /dojazd na koszt własny/. Początek rekolekcji w piątek, 22 listopada, o godz.15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w niedzielę, 24 listopada, o godz. 13.00 – obiadem. Liczba miejsc ograniczona./Jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach bez noclegu – trzeba to podać przy zgłoszeniu/. Rozważania w oparciu o Tajemnice Radosne Różańca Św. poprowadzi O. Rajmund Guzik z Opactwa Cystersów w Sulejowie.

Zgłoszenia do 15 listopada na e-mail: szymmuch@wp.pl. Podajemy Imię, Nazwisko i Parafie. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia nastąpi też drogą mailową.

Ks. Szymon Mucha

Moderator ŻR Diecezji Radomskiej

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych

Przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa (kurs przedmałżeński) – pierwsze spotkanie 28 września w parafii Św. Bartłomieja w Opocznie o godz. 10.00.

Spotkania odbędą się:

- Sobota – 28 września        godz. 10.00 (dwa spotkania)

- Sobota – 12 października  godz. 10.00 (dwa spotkania)

- Sobota – 19 października  godz. 10.00 (dwa spotkania)

- Sobota – 16 listopada       godz. 10.00 (dwa spotkania)

- Sobota – 23 listopada       godz. 10.00 (dwa spotkania)

W miesiącu grudniu na zakończenie tych spotkań Dzień Skupienia w Studziannie.

Następny cykl spotkań będzie pod koniec lutego 2020 roku.

Uroczystości i święta

22.10. – Wspomnienie św. Jana Pawła II

27.10. – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

w październiku: 8.00-8.30, 17.30-18.00

- poniedziałek

- wtorek

- środa

- czwartek

- piątek

W nagłych sprawach prosimy dzwonić na numery podane przy wejściu na plebanię lub umieszczone na stronie internetowej parafii.

W soboty kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu się z księdzem.

W niedziele, święta i uroczystości kancelaria jest nieczynna.

Intencje do modlitwy różańcowej

na październik:

Intencja misyjna:, Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę w Kościele.

Sprzątanie kościoła:

1. 26 października (sobota godz. 9.00) Kuraszków - droga w kierunku Starego Pola – od państwa Bodnarów do końca.

2. 31 października (czwartek godz. 17.45) Kuraszków - od państwa Derów do państwa Bolarczyków.

Ochrona danych osobowych RODO

Administrator strony internetowej parafii

Intencje mszalne:

Ze względu na ochronę danych osobowych osoby, które nie życzą sobie, by ich intencje były zamieszczane na stronie internetowej naszej parafii proszone są o zgłaszanie tego do księdza, najlepiej przy zamawianiu intencji.

Galeria zdjęci:

Osoby, które nie życzą sobie, by ich zdjęcia znalazły się w galerii na stronie internetowej parafii proszone są o powiadomienie administratora tej strony, czyli księdza proboszcza.

Liczba odwiedzin dziś: 38
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 1356